Nowe rowery mogą być tańsze w tym roku. Wybierz mądrze

lut 27, 2023 przez

Nowe rowery mogą być tańsze w tym roku. Wybierz mądrze

Przewiduje się, że rok 2023 będzie wspaniałym rokiem na zakup nowego sprzętu dla miłośników rowerów. Z wieloma nowymi modelami i innowacjami w branży rowerowej, obecnie oferowany sprzęt oferuje znacznie więcej możliwości niż rowery sprzed kilku lat. Ze względu na nadmierną podaż sprzętu, która wystąpiła po zwiększonej produkcji w okresie pandemicznym, w tym roku można się spodzieać wielu dobrych promocji na zakup nowego roweru. W tym artykule przejdziemy przez różne rodzaje dostępnych rowerów, pokażemy na co zwrócić uwagę podczas zakupów roweru i ile powinieneś spodziewać się wydać na porządny rower.

Jaki rodzaj roweru kupić?

Jeśli chodzi o zakup nowego roweru w 2023 roku, istnieje kilka różnych typów rowerów do wyboru. Najpopularniejszym typem roweru dla osób z ambicjami sportowymi jest rower szosowy, który świetnie nadaje się do jazdy po utwardzonych nawierzchniach i jest zazwyczaj najszybszym typem roweru. Rowery górskie z kolei są bardzo uniwersalne. Z jednej strony świetnie nadają się do jazdy w terenie i są często zbudowane z bardziej wytrzymałych ram i komponentów, z drugiej strony – jeśli wybierzemy rower na kołach 29 cali dostaniemy tez sprzęt, który będzie bardzo szybki i wygodny podczas jazdy w warunkach miejskich. Rowery gravelowe są połączeniem tych dwóch rodzajów rowerów i świetnie nadają się do swobodnej jazdy po mieście i poza miastem zarówno na asfalcie, jak i utwardzonych drogach grunotwych. Ostatnim typem często poszukiwanych rowerów są… rowery elektryczne. Te ostatnie szybko zyskują popularność wśród osób poszukujących bardziej wydajnej formy transportu.

przerzutki w rowerze

Na co zwrócić uwagę kupując rower?

Jeśli chodzi o funkcje, jest wiele do rozważenia podczas zakupów nowego roweru. Zwróć uwagę na takie cechy jak rozmiar kół, zakres przełożeń i rodzaj zastosowanych hamulców, ponieważ wszystkie one wpływają na komfort użytkowania nowego roweru. Należy również wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonana jest rama roweru oraz jego wagę, ponieważ wpłynie to znacząco na wrażenia z jazdy. Ten ostatni parametr jest bardzo ważny szczególnie dla kobiet. W końcu drobna kobieta może mieć problem z wnoszeniem i znoszeniem blisko 20 kilogramowego roweru po schodach, a to może skutecznie odstręczać od jazdy na rowerze.

Ile trzeba wydać na rower?

Jeśli chodzi o koszt zakupu, powinieneś spodziewać się, że w 2023 roku wydasz na porządny rower od 3 do 10 tysięcy złotych. Oczywiście, możesz wydać więcej lub mniej, w zależności od cech, których szukasz i rodzaju roweru, który kupujesz. Kupując warto posiłkowac się poradnikami zakupowymi. Przykładowo, dobry i aktualny poradnik “jaki rower kupić?” znajdziemy naportalu Fitnessowy.NET, prowadzonym przez zapalonego rowerzystę i trenera personalnego.

Na koniec pamiętaj, że na zakupie roweru się nie kończy. Musisz jeszcze dokupić kask, odpowiednią odzież na rower oraz zadbać o regularny serwis swojego nowego nabytku. Nawet najdroższy rower, jeśli nie będzie serwisowany, zacznie w końcu skrzypieć i jeździć jak przysłowiowy “rzęch”.

Podobne

Tagi