Dlaczego Malta to ciekawe miejsce na wyjazd?

sty 2, 2021 przez

Dlaczego Malta to ciekawe miejsce na wyjazd?

Przyjemne miejsce na wakacje w Europie

Większość z nas wybierając kierunek wycieczki wakacyjnej, raczej skłoni się do wyboru ciepłego miejsca, niż takiego gdzie temperatury nie rozpieszczają. Wśród najchętniej wybieranych miejsc w Europie są takie kraje jak: Włochy, Hiszpania czy Turcja. Jest jednak takie państwo, które coraz częściej jest wybierane przez turystów chcących przeżyć wspaniałą wyprawę. Jest to Malta, składająca się z archipelagu wysp położonych na Morzu Śródziemnym, kilkadziesiąt kilometrów na południe od Włoch.

Mieszanka kulturowa

W tym małym państewku łączą się brytyjskie i włoskie wpływy, a także odczuwalna jest bliskość kontynentu afrykańskiego. Uwydatnia się to w zwyczajach, regionalnej kuchni i architekturze.

Malta najpiękniejsze miejsca

Najlepszym miejscem na rozpoczęcie zwiedzania Malty jest jej stolica Valletta. Miasto posiada 320!!! Zabytków, co spowodowało, że wpisano je na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Sercem stolicy jest konkatedra św. Jana, czyli XVI wieczny Kościół zakonu Joannitów. Poza tą konkretną świątynią nie możemy narzekać na liczbę kościołów, bo tych Valletta posiada naprawdę wiele. Ciekawymi elementami miasta, są wykonane z drewna, kolorowe balkony, jak również identyczne, jak w Londynie czerwone budki telefoniczne. W Malcie, tak jak już na początku wspomnieliśmy, możemy skorzystać z wysokiej temperatury i mocno świecącego słońca. Najlepsze miejsca, aby je wykorzystać to: Riviera Bay, Golden Bay, St. Peter’s Pool czy Il-Kalanka Bay. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pierwsza z nich, która wygląda, jakby nigdy nie była dotknięta ręką człowieka. Ostatnie dwa przykładowe miejsca, które dobrze jest odwiedzić to Maltańskie Trójmiasto i Mdina. Trójmiasto składa się z: Vittoriasa, Cospicua oraz Senglea, czyli dokładniej są to trzy dzielnice stolicy. Znajdziemy w nich forty, bastiony, pałace i kościoły. Mdina natomiast zwane miastem ciszy, to miejsce, w którym obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pojazdom kołowym. Miasto swoim klimatem bez problemu przeniesie zwiedzających do dawnej epoki Średniowiecza.

Podobne

Tagi