Rowery warte tysiące – 10 najdroższych rowerów świata

maj 18, 2021 przez

Rowery warte tysiące – 10 najdroższych rowerów świata

Mało kto chce wydawać na rower kilka tysięcy. Dla wielu to za dużo jak na rower. Jednak ceny tych rowerów są czasami istna fortuną.

1. Phanuel Krenckers’s Bicyclettes de Luxe – 34,425 dolarów

Rower wykonany specjalnie na American Handmade Bicycle Show. Jego rama powstała z włókna węglowego oraz chromu. Dalsze specyfikacje każdego kolejnego modelu są wykonywane zgodnie z życzeniem zamawiającego.
Dodatkowo w cenę roweru wchodzą akcesoria od światowej sławy producentów.

2.Litespeed Blade – 40,788 dolarów

Jest to rower wykonany z niemałą precyzją. Do jego stworzenia wykorzystano najnowsze technologie, najlepsze włókna węglowe i stop tytanu. Za pomocą tych czynników udało się uzyskać konstrukcję dającą rowerzyście niezwykłe wrażenia z jazdy.

3.Montante Luxury Gold Collection – 46,000 dolarów

Cena tego roweru może zaskoczyć, ale po przyjrzeniu się wszystko staje się jasne. Zdobi go bowiem 1000 kryształów Swarovskiego i pokryty jest złotem. Siodełko zaś to skóra węża wyposażona w poduszkę.
Bardzo wygodny i efektowny rower.

4.Chrome Hearts x Cervelo Mountain Bike – 60,000 dolarów

Rower wykonany ze skóry i metali szlachetnych, idealny na wyścigi lub rower triathlonowy. Taki właśnie jest efekt współpracy między Chrome Hearts i Cervelo.

5.Trek Madone 7 – 75,000 dolarów

Niezwykły rower idealnych dla wszystkich, którzy lubią poczuć prędkość na rowerze. Ten lekki rower ze świetną aerodynamiką daje naprawdę dużo jeśli o prędkość chodzi.
Ale też dużo kosztuje.

6.Auramania Crystal Edition Gold Bike – 75,000 dolarów

Na świecie jest tylko 10 tych rowerów. Luksusowe siodełko, 24-karatowe złoto jako rama, zdobienia z kryształków. Niezwykła elegancja i klasa za niebagatelne pieniądze.

7. Kaws – Trek Madone – 160,000 dolarów

Trek Madone to efekt ciekawej współpracy między firmą Trek i projektantem Briana Donnelly’ego. Oprócz bardzo wysokiej ceny, wzrok przykuwa żółto-czarny design roweru.
Jednak ma on swoją cenę.

8. Trek Yashimoto Nara – 200,000 dolarów

Firma Trek zdecydowanie ma nosa do udanych współpracy, gdyż kolejny z 10 najdroższych rowerów świata to właśnie efekt takiej współpracy. Tym razem swoją część dołożył japoński artysta Yashimoto Nara.
Dzięki temu powstał lekki rower z włókna węglowego, na którym możemy osiągnąć naprawdę duże prędkości.

9.Trek Buterfly Madone – 500,000 dolarów

I znów Trek, tym razem w wersji motylkowej.
Projektant odpowiedzialny za ten rower wzorował się bowiem na prawdziwych motylich skrzydłach. Cały rower jest ozdobiony setkami wzorami w motyle skrzydła.

10.Gold Extrime Mountain Bike – 500,000 dolarów

Na początku 13 tych rowerów pokrytych 24-karatowym złotem miało być w cenie 1 000 000 dolarów. Jednak ostatecznie cenę zmniejszono. Nie zmienia to jednak faktu, że to najdroższy rower na świecie.
Z 600 czarnymi diamentami i 500 szafirami tworzącymi logo firmy. Ze skórą aligatora na siodełku i kierownicy. Sprzedawany w zestawie ze złotym bidonem.

 

Podobne

Tagi