Popularne kierunki wakacyjne: Egipt

mar 20, 2020 przez

Popularne kierunki wakacyjne: Egipt

W ciągu ostatnich dziesięciu lat bardzo zmieniła się sytuacja w branży turystycznej. Podróżujący odkryli zupełnie nowe kierunki, które szybko zyskały na popularności. Coraz mniej pojawia się ofert związanych ze zwiedzaniem Paryża czy Rzymu, a coraz więcej propozycji na wakacje w Egipcie, Turcji czy na Lanzarote.

Jeśli Egipt, to gdzie?

Każdy decydujący się na wakacje w Egipcie powinien zastanowić się, jaki sposób spędzania urlopu preferuje. Kierunki tego typu najbardziej znane są z ofert dotyczących wypoczynku w kurorcie z wyżywieniem all inclusive oraz możliwością wykupienia wycieczek alternatywnych. Najpopularniejsze oferty dotyczą hoteli w Hurghadzie, Luksorze i oczywiście rewelacyjnym Sharm ElSheikh. Większość hoteli to pięciogwiazdkowe kurorty z darmowym basenem dla swoich gości i fantastyczną restauracją. Koszt takiej wycieczki, to około 2500zł na osobę, co jest porównywalne z wakacjami w Europie, niejednokrotnie w gorszych warunkach i przy niepewnej pogodzie. Zobacz: http://www.exoticworld.com.pl

Jednodniowe wycieczki

Będąc na miejscu powinniśmy skorzystać z jednodniowych wycieczek w bliższe i dalsze okolice hotelu, w którym mieszkamy. Mogą to być oferty związane ze zwiedzaniem Petry czy Jerozolimy. O poranku trafiamy na najbliższe lotnisko, skąd niewielki pasażerski samolot zabiera wszystkich do miejsca docelowego. Powrót odbywa się w godzinach wieczornych. Jest to świetna opcja ze względu na możliwość odkrycia większej liczby znanych miejsc w ciągu jednego wyjazdu. Często lecimy z przewodnikiem, który zabiera swoją grupę w najciekawsze miejsca, ale jednocześnie pozostawia wolny czas, by każdy mógł nacieszyć się widokami.
Z bliższych wycieczek i atrakcji proponuje się przejazdy na wielbłądach – hitu wśród turystów jeśli chodzi o wakacje w Egipcie oraz oglądanie jedynego zachowanego do naszych czasów, starożytnego cudu świata. Mowa oczywiście o piramidach w Gizie. Jest to nastawione na turystów miejsce, bardzo komercyjne, ale jednak chęć przekonania się na własnej skórze o wielkości tych budowli jest silniejsze niż niechęć do kolejnych straganów.

Podobne

Tagi