Londyn – 5 najważniejszych zabytków

kwi 11, 2021 przez

Londyn – 5 najważniejszych zabytków

Londyn to jedno z największych europejskich miast, które każdego roku odwiedzają miliony turystów. W dużych miastach, takich jak Londyn zabytki znajdują się na każdym kroku. Położone są tu wspaniałe, zabytkowe budynki, monumentalne pałace, a także muzea, które mieszczą się w wiekowych posiadłościach. Oto 5 najważniejszych londyńskich zabytków!

1. Opactwo Westminster

Opactwo Westminsterskie od wieków stanowi jedną z najważniejszych świątyń anglikańskich w Londynie. Jest to również miejsce koronacji i pochówku angielskich królów i królowych. Choć pierwsza świątynia w tym miejscu powstała już około VII wieku n.e., dzisiejsze, ogromne opactwo pochodzi z XI wieku. Przez kolejne kilkaset lat budynek był jednak wielokrotnie rozbudowywany. W środku znajdują się liczne kaplice, ołtarze, a także zbiory zabytkowych dzieł sztuki sakralnej.

2. Tower of London

Tower of London to zabytkowy pałac, który wzniesiony został w 1078 roku na brzegu Tamizy. W środku znajduje się bogaty skarbiec angielski, a dużą atrakcją turystyczną jest Biała Wieża, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto.

3. Katedra św. Pawła

Katedra św. Pawła to z pewnością jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych w Londynie. Świątynia powstała w XI wieku i jest największym kościołem anglikańskim na świecie. Ciekawą atrakcją we wnętrzach katedry jest tzw. Galeria Szeptów, która cechuje się doskonałą akustyką.

4. Tower Bridge

Tower Bridge to ogromny, przecinający Tamizę most, który wybudowany został w stylu wiktoriańskim pod koniec XIX wieku. Cechą charakterystyczną budynku są wysokie wieże i rozciągające się pomiędzy nimi kładki dla pieszych, które znajdują się na wysokości ponad 40 metrów nad strumieniem Tamizy.

5. Big Ben

Big Ben to najsłynniejszy zabytek Londynu. Neogotycka wieża powstała w połowie XIX wieku i ma wysokość ponad 96 metrów. Tarcze zegarowe, które umieszczone są na niemal samym szczycie wieży, mają średnicę 7 metrów. Big Ben znajduje się przy ogromnym pałacu, w którym umieszczono około 1200 pomieszczeń.

Podobne

Tagi