Zwiedzanie Czarnobyla

lut 20, 2021 przez

Zwiedzanie Czarnobyla

Czarnobyl zapisał się w historii świata dosyć niechlubnie i do dzisiaj kojarzony jest wyłącznie z ogromną katastrofą, która miała wpływ na zdrowie milionów ludzi. Katastrofa związana z wybuchem wodoru w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej, ogromnym pożarem i koniec końców rozprzestrzenianiem się bardzo groźnych substancji promieniotwórczych, miała wpływ na bieg historii. Zdarzenie wstrząsnęło całym światem. Tragiczna renoma miejsca nie powoduje jednak, że miejsce nie cieszy się zainteresowaniem. Wprost przeciwnie. Bardzo wielu ludzi aktywnie uprawia tzw. czarną turystykę, która polega na zwiedzaniu miejsc związanych bezpośrednio z ogromnymi katastrofami. Czarnobyl wpasowuje się w tę koncepcję idealnie.

Jak dotrzeć do Czarnobyla?

Wiele biur podróży oraz prywatnych organizatorów wycieczek oferuje jednodniowe lub kilkudniowe wycieczki do Czarnobyla, które niestety wiążą się z dosyć sporym wydatkiem. Choć Ukraina sama w sobie nie jest kosztownym państwem, to jednak logistyka takiego wypadu oraz standardowe opłaty za pośrednictwo powodują, że z kilkudniowego wypadu robi się wyjazd, który potrafi skutecznie nadwyrężyć nasze portfele. O wiele lepiej w tym wypadku prezentuje się wycieczka do Czarnobyla na własną rękę, którą przy odrobinie zmysłu logistycznego i umiejętnościach organizatorskich będziemy w stanie samodzielnie przeprowadzić. I to za o wiele mniejsze pieniądze.

Jak zorganizować wycieczkę?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że strefa wykluczenia w Czarnobylu jest dostępna wyłącznie dla osób pełnoletnich. Nie ma wobec tego mowy o wyjeździe rodzinnym z dzieciakami. Warto wybrać się samochodem, ponieważ zwłaszcza w sezonie bilety lotnicze mogą znacznie przewyższać cenę paliwa. Jest to również znacznie wygodniejsza opcja, dzięki której mamy pełną swobodę. Należy pamiętać o obowiązku posiadania paszportu. Warto również uwzględnić porę roku i wybrać się na miejsce, np. wczesną jesienią, a nie w sezonie letnim, kiedy miejsce faktycznie jest oblegane.

 

Podobne

Tagi